Wypowiedź na temat nauczycieli yungdrung bon

dyskusje i rozmowy

Moderator: kunzang

Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wypowiedź na temat nauczycieli yungdrung bon

Nieprzeczytany post autor: pawel »

tutaj:link
jest wypowiedź nt. naszych Nauczycieli...
po jej przeczytaniu - tak myślę - chyba każdemu Bonpo spontanicznie zachce się natychmiast robić pokłony.

Pozwolę sobie zacytować:

Luminous napisał:
Nov 17 2006, 03:31 AM
I consider the Bon Lamas I've met to be exceptional Beings, one and all. I once spent a period of about 12 years just devoted to developing Presence for my Dzogchen work. I also consulted Sufic sources as well as Vedic, during this time.
I read Tenzin Wangyal's book on the "Wonders of the Natural Mind", then went to see him. In seconds I was in the view I had sought for 12 years but without good results. There was an error in my 12 years of work I didn't see (nor did some other "big name" Lamas)...Rinpoche cut to the chase and said "Do this..." and the Sky within and the Sky without were one, to my amazed perception.

I could sum up my Bon experience by saying that every single thing they taught me WORKS. No more hoping that if I go to another retreat and get one more empowerment it will all be clear.
I wish all sentient Beings the Emptiness and Clarity Tenzin Wangyal showed me.
In Bon,
Luminous
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypowiedź na temat nauczycieli yungdrung bon

Nieprzeczytany post autor: Monika »

:655:
Milo by bylo (temat byl juz porzuszay na forum) abyc wrzucil tez tlumaczenie na polski.
Monika
Awatar użytkownika
pawel
Posty: 1271
Rejestracja: czw sie 30, 2007 21:55
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Dzogczen Longsal/ZhangZhungNG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wypowiedź na temat nauczycieli yungdrung bon

Nieprzeczytany post autor: pawel »

:588: :604:

Ta wypowiedź jest dość luźno związana z tematem dyskusji, w której się pojawiła. Ktoś zadał pytanie w rodzaju 'słyszałem, że wg. Bonpów Guru Rinpocze ma ojca Bonpo' i ktoś odpowiedział powtarzając (znaną nam, mam nadzieję:) historię Drenpa Namkhi, Tsewanga Rigdzina i Padmasambhawy - dalej w toku pojawia się także wypowiedź na temat książki Tenzina Wangyala i Ann Klein 'Unbonded Wholeness'.

"Uważam Lamów Bon, których spotkałem, za wyjątkowe Istoty, wszystkich i każdego osobno. Jakiś czas temu spędziłem 12 lat oddany rozwijaniu Obecności dla mojej pracy Dzogczen, konsultowałem w tym czasie także źródła Sufickie i Wedyjskie. Przeczytałem książkę Tenzina Wangyala 'Cuda Naturalnego Umysłu' i postanowiłem Go poznać. W chwili gdy Go spotkałem, znalazłem się w poglądzie którego bezskutecznie szukałem przez poprzednie 12 lat. W mojej 12-letniej pracy był błąd, którego nie zauważyłem, ani inni znani Lamowie. Rinpocze odciął gonitwę mówiąc 'Zrób tak:...' i ku mojej zdumionej percepcji Przestrzeń we mnie połączyła się z Przestrzenią poza mną.
Podsumowując moje doświadczenie z Bon, mogę powiedzieć że każda jedna rzecz której mnie nauczyli (Nauczyciele) DZIAŁA. Zatrzymały się nadzieje i oczekiwania, że jeśli pojadę na następne odosobnienie i otrzymam jeszcze jedną inicjację wszystko stanie się jasne.
Życzę wszystkim istotom tej Pustki i Przejrzystości, którą Tenzin Wangyal mi ukazał
W Bonie,
Luminous"

Znalazłem ten post właściwie przez przypadek, coś mnie naszło aby poszukać w internecie czegoś na temat Tsewanga Rigdzina. :lamer:
Myślę, że również to jest ważne, aby doceniać Nauki. Wiem że każdy odpowie na to 'tak, wiem'. Chodzi mi o to aby naprawdę doceniać Nauki...
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypowiedź na temat nauczycieli yungdrung bon

Nieprzeczytany post autor: Monika »

Dziekuje za tlumaczenie :676:
pawel pisze:Życzę wszystkim istotom tej Pustki i Przejrzystości, którą Tenzin Wangyal mi ukazał
W Bonie,
Luminous"
(...)
Myślę, że również to jest ważne, aby doceniać Nauki. Wiem że każdy odpowie na to 'tak, wiem'. Chodzi mi o to aby naprawdę doceniać Nauki...
Pozdrawiam,
Paweł
Moge sie pod tym tylko podpisac.
poklon
Monika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Bon”