Khudakha Nikaya

dyskusje i rozmowy

Moderator: Har-Dao

ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Khudakha Nikaya

Nieprzeczytany post autor: ikar »

Witajcie,
mam takie pytanie. Jak bylem w citaviveka to znalazlem jakas ksiege z Suttapitaki. I tam znalazlem sutty o patticcasamupadzie. Sporo Sutt z wlasnie patticasamupada. I problem w tym ze chcialbym je przeczytac jeszcze raz i nie moge znalezc. Nie pamietam nazwy ksiegi. Moze ktos wie o jakie sutty chodzi?

pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Khudakha Nikaya

Nieprzeczytany post autor: ikar »

cos mi swita ze to mogla byc khudakha nikaya, ale nie jestem pewien.
pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Khudakha Nikaya

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć,

A możliwe, że miałeś w dłoni Nidāna-saṃyuttę z Saṃyutta-nikāyi? Tam jest najwięcej sutt zgrupowanych w jedną księgę o zależnym powstawaniu.
ikar
Posty: 1083
Rejestracja: pn lis 21, 2005 14:20
Tradycja: Theravada

Re: Khudakha Nikaya

Nieprzeczytany post autor: ikar »

dzięki piotr, dokładnie.

Znalazłem na accesstoinisght jedynie kilka sutt. Czy znasz jakies completne tlumaczenia tej ksiegi?

pozdrawiam
ikar
"Chcemy iść łatwą drogą, ale jeżeli nie ma cierpienia, to nie ma mądrości. By dojrzeć do mądrości, musisz na swojej ścieżce naprawdę załamać się i zapłakać co najmniej trzy razy" Ajahn Chah
Awatar użytkownika
piotr
ex Global Moderator
Posty: 3569
Rejestracja: pn cze 30, 2003 08:02
Płeć: mężczyzna
Tradycja: brak

Re: Khudakha Nikaya

Nieprzeczytany post autor: piotr »

Cześć ikarze,

Bhikkhu Bodhi przełożył całość: http://www.amazon.com/gp/product/086171 ... d_i=507846
ODPOWIEDZ

Wróć do „Buddyzm Theravada”