Mistrz Zen Su Bong

wykłady nauczycieli dostępne w internecie - audio i wideo

Moderator: iwanxxx

Awatar użytkownika
Songji
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 18, 2006 21:58
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddyzm Koreański Taego Zen
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Mistrz Zen Su Bong

Nieprzeczytany post autor: Songji »

Czas aby poznać innego wspaniałego nauczyciela Mistrza Zen Su Bong Sunima. Niestety zmarł on w lipcu 1994 roku. Miałem okazję poznać bezpośrednio jego nauczanie i mam zamiar podzielić się z Wami jego Dharmą :) Nagranie pochodzi z archiwum Opolskiego Ośrodka Zen http://www.zen.pl/opole W miarę wolnego czasu i możliwości będę umieszczał następne fragmenty. Niestety jakoś nie jest najlepsza, ale są to nagrania VHS bardzo już zniszczone.
Pozdrawiam
W Dharmie

http://www.youtube.com/watch?v=i0hfbrg9ffE
shimsong

Re: Mistrz Zen Su Bong

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

Dzięki Heniek :)

To jeden z moich nabardziej ulubionych Nauczycieli Zen. Zanim zaczął praktykować był hipisem i brał narkotyki. Potem odciął to ale popalał czasem papierosy. Nigdy go jednak nie przyłałem :)
Zmarł podczas prowadzenia rozmowy osobistej (konganowej).

Namu Amita Bul ...

Pozdro
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Mistrz Zen Su Bong

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

shimsong pisze:Dzięki Heniek :)

To jeden z moich nabardziej ulubionych Nauczycieli Zen. Zanim zaczął praktykować był hipisem i brał narkotyki. Potem odciął to ale popalał czasem papierosy. Nigdy go jednak nie przyłałem :)
Zmarł podczas prowadzenia rozmowy osobistej (konganowej).

Namu Amita Bul ...

Pozdro
Historia, którą słyszałem mówi, że jakaś kilkunastoletnia dziewczyna była u niego w Hong Kongu na rozmowie osobistej. Udzieliła poprawnej odpowiedzi. Subong Sunim powiedział tylko "Correct" i zmarł.
shimsong

Re: Mistrz Zen Su Bong

Nieprzeczytany post autor: shimsong »

iwanxxx pisze:
Historia, którą słyszałem mówi, że jakaś kilkunastoletnia dziewczyna była u niego w Hong Kongu na rozmowie osobistej. Udzieliła poprawnej odpowiedzi. Subong Sunim powiedział tylko "Correct" i zmarł.
<naprawiony kod - iwanxxx>
Bardzo fajne były z nim rozmowy osobiste. Najpierw relaksował ucznia, potem zadawał łatwe pytania i chwalił :)
Następnie zadawał trudniejsze kongany. Zdarzało się, że gdy odpowiedź nie była w stu procentach właściwa, to zaliczał ją i mówił: bardzo dobrze, znakomicie :super:

Mozna było w trakcie YMJJ lub Kyol Che o dowolnej porze pójść do niego gdy pojawiła się odpowiedź na koan, aby ją sprawdzić.
Nakręcił bardzo dużo filmów z pobytu DSSN w Polsce. Może kiedyś ukażą się w necie.

PS.
Jest dwóch nowych Pop Sa Nimów w USA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Media”