prośba o pomoc "niepłodność"

filozofia, psychologia i nauka w kontekście buddyzmu
Basia Baranowsk

prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: Basia Baranowsk »

Drodzy Forumowicze, jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej dotyczącej ocen etycznych wspomaganego leczenia niepłodności.
Chciałabym zapoznać się z Waszymi poglądami dotyczącymi leczenia niepłodności w świetle Buddyzmu. Bardzo proszę Was o pomoc polegającą na wypełnieniu krótkiej ankiety, którą umieściłam pod adresem:

www.ankieta.3tower.com

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Ankieta jest anonimowa.

Pozdrawiam serdecznie,

Basia Baranowska
Awatar użytkownika
adi
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 25, 2003 19:55
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: adi »

Przejrzałem ankiete i na poczatku bardzo chciałem pomóc w tej pracy dodając własny głos - niemniej po chwili namysłu zrezygnowałem. Wydaje mi się, że jest tam za mało możliwości dla buddysty :)) TAK, NIE, NIE MAM ZDANIA to stanowczo za mało jak dla osoby, która miała by dokonac moralnego wyboru, czy oceny tegoż zjawiska. Ta ankieta to może i dobra jest dla katolika, który operuje kategoriami dobro-zło i nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na zadane pytania. Moim zdaniem powinna istnieć jeszcze opcja: w rodzaju: To zależy, lub też nie wiem - owo nie wiem, to jednak różnica niż: nie mam zdania. Na część tych pytań mam swoje zdanie, ale nie zaryzykowałbym tak jednoznacznej odpowiedzi Tak lub Nie. Pozatym pod ankietą przydałoby sie wyjasnienie niektórych terminów, bo dalibóg nie mam pojecia co to jest "zygota" ...

Pozdrawiam[/scroll]
Czasem i diabeł się rozanieli...
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

Zgadzam się z moim poprzednikiem a w szczególności w sprawie
adi pisze:Wydaje mi się, że jest tam za mało możliwości dla buddysty Smile) TAK, NIE, NIE MAM ZDANIA
adi pisze:To zależy, lub też nie wiem - owo nie wiem, to jednak różnica niż: nie mam zdania.
zdecydowanie brakuje NIE WIEM, TYLKO NIE WIEM.

Oprócz tego ja osobiście mam zawsze problem z pytaniami zawierającymi negacje.
NP.:" Czy nie obawialibyście się że... bla bla bla?"
I co teraz znaczy tak a co nie?
"tak, obawilibyśmy się" czy "tak, nieobawialibyśmy się"?
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Basia Baranowsk

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: Basia Baranowsk »

macie rację,
zacznę od tego, że moja ankieta miałabyć formą ekspresową , miała na celu nie znudzić odbiorców i stworzyć formę łatwą do opracowania statystycznego. Zdaje sobie sprawę, że świat nie jest zero jedynkowy, ale aby dało się na jej podstawie poczynić wyniki 500 ankiet poddanych indywidualnej ocenie to mnie przerasta. Oczywiście wiem jak trudno na takie tematy odpowiadać tak lub nie, jednakże otwartej ankiety (która stosowałam wcześniej) nikt nie chciał wypełniać z racji czasochłonności.

Jednakże wielkie dzieki że podjeliście próbę i wykazaliście zainteresowanie tematem.

A z negacją to jeśli

czy nie obawiają sie państwo - odpowiedz tak znaczy Tak, obawiamy się
a nie - oznacza Nie, nie obawiamy się jesteśmy spokojni

jeszcze raz wielkie dzieki za konstruktywne uwagi i zainteresowanie

jeśli macie własne zdanie w temacie dotyczące niepłodności to znaczy niejednoznaczne oceny etyczne wynikające naprzykład z różnych okoliczności, to to zapraszam napiszcie, uwzglednie je napewno w pracy

:lol:
Basia Baranowsk

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: Basia Baranowsk »

zygota - powstaje z połączenia komórki jajowej i plemnika, z niej rozwija sie w wyniku podziałów zarodek, a potem płód.

A implantacja - to wszczepienie zarodka w macicy, tam już pozostaje do końca ciąży.
Basia Baranowsk

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: Basia Baranowsk »

Drodzy Forumowicze, jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej dotyczącej ocen etycznych wspomaganego leczenia niepłodności.
Chciałabym zapoznać się z Waszymi poglądami dotyczącymi leczenia niepłodności w świetle Katolicyzmu. Bardzo proszę Was o pomoc polegającą na wypełnieniu krótkiej ankiety, którą umieściłam pod NOWYM adresem:


www.ankieta.baranowska.info

dziękuje
Bbaranowska
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 330
Rejestracja: śr paź 01, 2003 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: Monika »

Poszlo 8)
W pytaniu o wyznawana religie dodalabym "niewierzacy" lib "ateista" oraz "inne". Albo chociaz samo "inne" bo wedlug mnie kafeteria jest niepelna.
Monika
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: moi »

Monika pisze:W pytaniu o wyznawana religie dodalabym "niewierzacy" lib "ateista" oraz "inne". Albo chociaz samo "inne"
Tak, zdecydowanie brakuje opcji "niewierzący" itp.
Poza tym, w pytaniu o refundację kosztow zabiegów zw. z niepłodnością lepiej chyba sprawdziłaby się rozszerzona wresja odpowiedzi, poszerzona np o taki wariant: "Tak, częściowo" (gdyż refundacja tak właśnie, w większości wypadków wygląda- NFZ zapewnia pokrycie kosztów podstawowych i najważniejszcych zabiegów...w każdym bądź razie sama chętnie bym tak odpowiedziała)

Pozdrawiam.m.
Basia Baranowsk

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: Basia Baranowsk »

Bardzo dziękuję za Wasze uwagi i zgadzam się z nimi. Niestety ponieważ ankietowanie trwa już pewien czas, to nie mogę już w trakcie zbierania danych dodać nowej opcji do wyboru, gdyż zaburzyłoby to wyniki statystyk. Natomiast niejasności w pytaniach poprawiłam. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
lepsze
ex Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 21:52
Tradycja: Brak
Lokalizacja: Toruń

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: lepsze »

Może po zakończeniu ankiety podzielisz się z nami jakimiś swoimi odkryciami szczególnie związanymi z religią buddysjką.
Pozdr
Łukasz
"Rozkradzione krople
jej skóra
czyni wodę wiosną. "
by Har Dao _/|\_
Basia Baranowsk

Re: prośba o pomoc "niepłodność"

Nieprzeczytany post autor: Basia Baranowsk »

Jasne :)
Wyniki ankiety będą dostępne około listopada pod tym samym adresem. Na razie trwa zbieranie danych...
Pozdrawiam,
Basia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateneum - rozważania”