Buddyzm i neurofizjologia oświecenia

wykłady, spotkania, odosobnienia, imprezy, wystawy, petycje, poszukuję, odstąpię...
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Buddyzm i neurofizjologia oświecenia

Nieprzeczytany post autor: jw »

Najnowszy "Świat Nauki" (marzec 2006) opublikował tekst "Neurofizjologia oświecenia" dotyczący wystąpienia Dalajlamy podczas ubiegłorocznego zjazdu Society for Neuroscience w Waszyngotnie.

http://www.swiatnauki.pl/
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
jpack
Posty: 835
Rejestracja: pt cze 03, 2005 18:12
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Kurs Cudów
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Buddyzm i neurofizjologia oświecenia

Nieprzeczytany post autor: jpack »

Dziś kupilem swiat nauki i powiem szczerze że jest tam tyle co kot napłakał bo gdzies 1,2 strony. Dałem 10zł za to i chyba nie opałacało sie tego kupować. Chociaz tekst ciekawy.
There is no use removing doubts one by one. If we clear one doubt, another doubt will arise and there will be no end of doubts. But if, by seeking the source of the doubter, the doubter is found to be really non-existent, then all doubts will cease
Awatar użytkownika
iwanxxx
Admin
Posty: 5373
Rejestracja: pn lis 17, 2003 13:41
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Buddhadharma
Lokalizacja: Toruń

Re: Buddyzm i neurofizjologia oświecenia

Nieprzeczytany post autor: iwanxxx »

Tu jest do przeczytania dłuższy tekst na temat tego wystąpienia

Pzdr
Piotr
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Neurofizjologia oświecenia

Nieprzeczytany post autor: moi »

Gdyby ktoś był zainteresowany zgłębianiem tego tematu - polecam książkę" Uzdrawiające emocje" pod red D. Golemana. To zapis rozmów Dlajlamy z lekarzami, filozofami, psychologami, psychiatrami, religioznawcami, itp o uważności, emocjach i zdrowiu.
Solidna, porządnie napisana rzecz.

Uwaga: Nie należy tego szukać w księgarniach, bo to dosyć stara pozycja -trzeba szukać raczej w księgarniach typu "tania ksiązka", gdzie się wyprzedaje starocie sprzed lat. W takiej właśnie księgarni całkiem niedawno tę książkę kupiłam. Za całe 9 zetów.

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
moi
Posty: 4728
Rejestracja: śr sie 09, 2006 17:01
Płeć: kobieta
Tradycja: Zen Soto (sangha Kanzeon)
Lokalizacja: Dolny Ślask

Re: Buddyzm i neurofizjologia oświecenia

Nieprzeczytany post autor: moi »

Jeśli byłyby problemy z dostaniem tejże, wspomnianej wyżej arcyciekawej książki, to mogę ją podarować komuś chętnemu, ale za m/w ok pół roku, gdyż teraz jeszcze jest mi potrzebna. Jednakowoż polecam ku uwadze.
Pozdrawiam.m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”