Tybetańska Księga Umarłych - w kinach od 5 listopada 2009

wykłady, spotkania, odosobnienia, imprezy, wystawy, petycje, poszukuję, odstąpię...
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Tybetańska Księga Umarłych - w kinach od 5 listopada 2009

Nieprzeczytany post autor: jw »

Tybetańska Księga Umarłych

w kinach od 5 listopada 2009


reż: Barrie Angus McLean, Yukari Hayashi, Hiroaki Mori
film dokumentalny / Francja/ Japonia/Kanada/ 91’,1994 rok

Film Tybetańska Księga Umarłych jest unikatowym dokumentem, jedynym który powstał do tej pory w oparciu o starożytną Księgę.

Twórcy filmu Tybetańska Księga Umarłych odkrywają przed zachodnim widzem tekst Tybetańskiej Księgi, wizualizują stany po śmierci zgodnie z buddyjską filozofią, pokazują rytuały odprawiane dla zmarłych, oraz wywiady z Dalaj Lamą, który opowiada o swojej wizji śmierci i jej znaczeniu.

Część pierwsza Droga życia przedstawia historię Księgi, sposoby używania jej w Azji
i w zachodnich hospicjach

Druga część – Wielkie wyzwolenie pokazuje Lamę i mnichów, którzy prowadzą zmarłego przez 49 dni według wskazówek Księgi.
Skomplikowane rytuały, które rzadko można obejrzeć zarejestrowane na taśmie filmowej, uzupełniane są przez doskonałe animacje znanego artysty Ishu Patel.

Treść filmu wzbogacona jest niezwykłym głosem Leonarda Cohena – poety, piosenkarza, autora tekstów, tu występującego w roli narratora.

Film Tybetańska Księga Umarłych pokazywany był Polsce w 2008 roku, jako część drugiej edycji Festiwalu Włóczędzy Dharmy. Na prośbę widzów film wprowadzamy do dystrybucji w całym kraju.

www.momafilm.pl
http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Awatar użytkownika
jw
Senior User
Posty: 2151
Rejestracja: śr lip 30, 2003 22:46
Płeć: mężczyzna
Tradycja: Tradycja Rogatego Buddy ;)
Kontakt:

Re: Tybetańska Księga Umarłych - w kinach od 5 listopada 2009

Nieprzeczytany post autor: jw »

http://www.rogatybudda.pl
Wszystko, co napisałem powyżej wyraża wyłącznie moje prywatne opinie, chyba że zostało to WYRAŹNIE zaznaczone inaczej. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
baloo108
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 05, 2009 14:06

Re: Tybetańska Księga Umarłych - w kinach od 5 listopada 2009

Nieprzeczytany post autor: baloo108 »

Świetny ten plakat!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”